Jak przelać pieniądze na numer telefonu w szybki i bezpieczny sposób?

Żyjemy w erze systematycznie rosnącej przewagi mobilnych aplikacji nad klasycznymi rozwiązaniami bankowymi, również tymi internetowymi. Przelew na telefon to wygodna i bezpieczna usługa dostępna w większości polskich banków pozwalająca na błyskawiczne przesyłanie pieniędzy. Nadawca zlecenia przelewu nie musi znać numeru konta odbiorcy. Wystarczy jedynie numer telefonu zarejestrowany w usłudze BLIK. Ta gwarantuje natychmiastowy transfer pieniędzy, dzięki czemu przekazanie ich znajomemu lub komuś z rodziny trwa dosłownie kilka sekund. Jak wykonać przelew na numer telefonu?

Usługa BLIK musi być włączona

Aby korzystać z opcji BLIK, należy aktywować taką usługę w aplikacji mobilnej swojego banku. Jeżeli bank oferuje przelew BLIK na telefon, odpowiednia opcja z pewnością znajduje się w menu  aplikacji. Pozwoli ona na zarejestrowanie numeru telefonu w usłudze i włączenie jej. Co ważne, dany numer telefonu może być przypisany tylko do usługi w ramach jednego konta bankowego. Jeżeli zostanie on dopisany do usługi BLIK w innym banku, wówczas numer telefonu zostanie automatycznie wyłączony z poprzedniego powiązania.

Przelew na numer telefonu

Jak przelać pieniądze na numer telefonu? Opcja wykonania przelewu BLIK powinna się znajdować w menu przelewów jako „przelew na telefon”. Zamiast pola do wpisywania numeru konta wyświetlone zostanie miejsce przeznaczone na numer telefonu odbiorcy. Można go również wybrać z listy numerów zapisanych w telefonie. Przelew na telefon realizowany jest wyłącznie w walucie polskiej. W celu wykonania przelewu nie ma konieczności podawania adresu odbiorcy –  wystarczą numer telefonu, nazwa oraz wysokość przesyłanej kwoty pieniędzy.

Po wpisaniu/wybraniu z listy konkretnego numeru telefonu, powinna pojawić się informacja o tym, czy odbiorca przelewu ma również aktywowaną usługę BLIK. Jeżeli tak, wówczas pieniądze trafią na jego konto już po chwili od zatwierdzenia transakcji przez nadawcę. Jeżeli jednak pieniądze zostaną wysłane na numer niezarejestrowany w systemie BLIK, odbiorca nadal będzie mógł je odebrać, z tymże musi w tym celu uruchomić usługę w swoim banku. Ma 7 dni od dnia przelewu na aktywację usługi. Po upływie tego terminu pieniądze wrócą na konto nadawcy. Więcej informacji na temat przelewu na numer telefonu znajdziesz tutaj: https://www.expresselixir.pl/dla-klientow-indywidualnych/przelew-na-numer-telefonu/

Czy przelew na telefon jest natychmiastowy?

Tak. Przelewy realizowane są w ramach systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR, dzięki czemu pieniądze docierają na rachunek docelowy w ciągu kilku, kilkunastu sekund. Cały proces jest wygodny, intuicyjny i bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =